top of page
  • Zdjęcie autoraCulture4grow

SZEŚĆ CECH SUKCESU ZESPOŁU WG BRIAN’A TRACY’EGO

Recepta na sukces?

Sukces
Sukces

Brian Tracy to fenomen na skalę światową. Świetnie wykształcony, odnoszący spektakularne sukcesy, charyzmatyczny mówca i motywujący trener. Wiele z jego publikacji znalazło się na liście światowych bestellerów. Należy do najbardziej cenionych mówców motywacyjnych na świecie.

Jakie według niego cechy posiada zespół, który osiągnie sukces?


1. Trening i przywództwo

W dobrych zespołach wiadomo kto jest dowódcą. Ludzie pracują bardziej efektywnie, gdy mają wydawane polecenia.

Jesteś liderem w zespole, a to znaczy, że potrafisz w przeciętnych ludziach obudzić nieprzeciętne umiejętności.


2. Pragnienie odniesienia zwycięstwa

Najlepsze drużyny nie wychodzą na boisko, żeby zagrać mecz, ale odnieść zwycięstwo. Twój zespół od początku gry ma mieć najwyższe obroty na osobę, ale to ty wyznaczasz cel, określasz strategię i roztaczasz wizję zwycięstwa, aby motywować zespół do współpracy i osiągnięcia celu.


3. Otwartość i szczerość komunikacji

Twoim zadaniem jest ułatwienie ludziom komunikacji „w górę” i „w dół”. Usuń blokady, które utrudniają komunikację. Sam bądź otwarty i zachęcaj do tego innych. Zachęcaj swoich pracowników do natychmiastowego wyjaśniania istniejących problemów, sam rób to samo.


4. Nacisk na doskonalenie członków zespołu

Dbaj o indywidualny rozwój każdego podwładnego. Naszkicuj precyzyjny, indywidualny plan treningów dla każdego, dotyczący ich rozwoju osobistego i zawodowego. Pytaj ludzi gdzie chcą być za 1-2-3 lata, ile chcą wtedy zarabiać, jakie muszą mieć do tego kwalifikacje. Twoim zadaniem jest pomóc im się rozwijać, opanowywać nowe umiejętności.


5. Odpowiedni podział ról

To inaczej odpowiedni do osobowości poszczególnych osób podział zadań, tak by każdy mógł wykorzystać swoje najlepsze strony i w ten sposób najefektywniej uczestniczyć w pracy zespołu. Jeśli ktoś źle się czuje w realizacji jakiegoś zadania, to zamień mu zadanie. Podobnie jak w drużynie sportowej gracze są rozstawiani na pozycjach zgodnie z ich możliwościami.


6. Strategiczny plan działania

Plan działania dla poszczególnych osób i całego zespołu. Wskazane jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na dyskusje o strategii zespołowej i indywidualnej. Zwróć przy tym uwagę na JASNO ZDEFINIOWANE CELE I ZADANIA oraz PRECYZYJNIE, Z DETALAMI SFORMUŁOWANE PLANY DZIAŁANIA, by każdy wiedział co ma robić.


Które z powyższych cech na pewno posiada Twój zespół? a które na pewno nie? Może, nad którymiś warto popracować?

Zastanów się.

To Twoje zadanie na dziś.


Powodzenia :)

68 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page